Folia stretch - producent

Folia stretch to optymalny materiał służący do zabezpieczania towaru na czas transportu. Warto kupować wyłącznie sprawdzone modele, dlatego dobrze korzystać z towaru samego producenta - bez dodatkowych pośredników. Folia jest niedroga, uniwersalna i skuteczna w swojej roli, zwłaszcza jeśli chce się np. zabezpieczyć niewielkie opakowania produktów umieszczane na palecie. Ponadto przy rozładunku nie ma większych problemów z odpakowaniem. Kupując folię u producenta można zaoszczędzić, a do tego mieć pewność otrzymania oryginalnego produktu.

Producent folii stretch
obrazek prezentujacy

Właściwości folii typu stretch

Właściwości folii stretch zależą od konkretnego modelu. W każdym jednak przypadku folia jest rozciągliwa. Ważnym parametrem jest na przykład rozciąg gwarantowany, który jest wyrażany w procentach. Kupując u dobrego producenta nawet najcieńsza folia gwarantuje 100% rozciągu, a w niektórych wersjach może to sięgnąć 300%. Standardowy grubości wynoszą natomiast od 12 do 35 μm. Standardowa szerokość folii wynosi natomiast 500 mm, jednak istnieje możliwość wyprodukowania folii o innej szerokości.

Folia pre stretch - gdzie się sprawdzi?

Folia prestretch jest interesującą odmianą folii stretch, która w przeciwieństwie do zwykłej wersji jest już wstępnie rozciągnięta. Dzięki temu jest jeszcze cieńsza od standardowych folii, a dzięki temu także bardziej ekonomiczna, a ponadto nie wymaga użycia siły przy owijaniu towaru, a więc jest prostsza w aplikacji. Nie trzeba używać tak wielu warstw. Najlepiej sprawdza się w przypadku pakowania produktów na palecie oraz przy owijaniu palet czy produktów na prostych owijarkach, które posiadają hamulec mechaniczny. Prestretch jest uznawana za wyjątkowo ekonomiczną.

Jak przebiega produkcja folii stretch?

Produkcja folii stretch dla naszych klientów przebiega w kontrolowanych warunkach, z użyciem nowoczesnych maszyn. Obsługując klientów nie tylko dostarczamy wysokiej klasy produkty, ponieważ nieraz pomagamy w różnych usprawnieniach. Chodzi na przykład o niwelowanie problemów, takich jak nadmierne zużycie materiału, przechylenie palet czy zbyt długi czas owijania - sprawdzamy typ owijarki w przedsiębiorstwie oraz rodzaj towaru, a następnie produkujemy najbardziej optymalną folię.